Sportovní brzdové destičky Ferodo DS Performance 

a sportovní vrtané kotouče Zimmermann 

s homologací

Musíte již vyměnit brzdové destičky? Proč nepoužít lepší než seriové?

Špičková kvalita za rozumnou cenu

K upravenému motoru patří upravený podvozek a sportovní brzdy !!!

Fabia děrované sportovní přední kotouče Zimmermann a destičky Ferodo DS performanceFabia 1,4 16V, 1.9 TDI, 2.0, RS děrované sportovní zadní kotouče a destičky Ferodo DS performance
 

Základem vlastností brzdových destiček DS Performance je třecí materiál vyvinutý na základě speciálních směsí určených pro závodní použití.
Jednou z dalších předností třecích segmentů je použití speciální termální podložní vrstvy mezi třecím materiálem a podložním plechem. Ta pomáhá lépe rozptylovat teplo a zabraňuje jeho prostupu do brzdového systému a poklesu účinku brzd.
Specialisté značky Ferodo těžili při vývoji DS Performance z dlouholetých zkušeností z motoristického sportu, zejména z okruhových závodů a automobilových soutěží.

DS Performance poskytují styl brzdění známý ze závodních vozů, ale není je nutno zahřívat a udržovat ve vysokých provozních teplotách.

DS Performance jsou výsledkem náročného a složitého vývoje. Po laboratorních a dynamometrických testech následovaly dlouhodobé jízdní zkoušky, kterých se v rolích testovacích jezdců zúčastnili i čeští závodníci Josef a Jan Kopečtí (referenčním vozidlem bylo Mitsubishi Lancer EVO VII).

DS Performance brzdí stejně účinně a spolehlivě i tam, kde už běžné brzdy „vadnou“ a přestávají fungovat.

Brzdové desky Ferodo DS Performance jsou vyrobeny s použitím termální podložní vrstvy mezi třecím materiálem a podložním plechem. Termální podložní vrstva pomáhá lépe rozptylovat teplo vznikající během intenzivního brždění. To zabraňuje přehřátí brzdového systému, zničení těsnění v brzdovém třmenu a poklesu účinku.

DS Performance na rozdíl od většiny sportovních brzdových třecích materiálů neopotřebovává brzdový kotouč více než seriové destičky.

Nový výrobek je určen především majitelům výkonných vozů, kteří i při ostřejší a sportovnější jízdě kdykoliv bezpečně zabrzdí.

DS Performace svými vlastnostmi osloví příznivce tuningu.

Sportovní brzdy, stejně jako sériové, mohou občas pískat, to je jejich charakteristická vlastnost a nejedná se o závadu. Pískání lze odstranit jejich vyčištěním např. speciálním odmašťovacím sprejem na brzdy.

Je možno použít buď přední brzdové destičky DS Performance se seriovým kotoučem
nebo v kombinaci se sportovním brzdovým kotoučem
a/nebo  se samotnými zadními destičkami DS Performance nebo zadní destičky DS Performance v kombinaci
se zadním sportovním brzdovým kotoučem

Výbrané produkty DS Performance a sportovní brzdové kotouče OZ Zimmermann
(sportovní kotouče jsou nejen vrtané nebo drážkované, ale hlavně z jiného materiálu než seriové, proto jsou dražší !!!) :


 


 
 

Brzdová kapalina
Ferodo Racing DOT 5.1 (T=260 st.)
5 l balení
0,5 l balení
 

V prodeji rovněž kompletní program Ferodo Racing - tj. závodní brzdy

Pozn. Ceny a typy se mohou lišit dle motorizace a roku výroby.
 

Dotazy:info@sportmotor.cz


Octavia 1.8T, Ferodo DS Performance, kotouče Zimmermann
 
Octavia 1.8T, Ferodo DS Performance, kotouče Zimmermann předníOctavia 1.8T, Ferodo DS Performance, kotouče Zimmermann zadní