Sportovní  filtry kity a vložky od firmy K&N vyrobené ze čtyř vrstev čisté bavlny impregnované speciálním olejem,
používané např. týmy Formule 1, Škodou Motorsport, atd.
 

Vložky K&N, ceny 1500-2500 Kč dle typu
K&N Typhoon pro motory 1.8T - Octavia, Golf IV, Bora, A3, Leon, Ibizam cena 9680 Kč- zvýšení propustnosti vzduchu až o 40 %

- zvýšení výkonu motoru

- snížení spotřeby paliva

- 1 filtr po celou dobu životnosti vozidla !!!

- filtry je třeba čistit každých 50 000 km (dle typu a podmínek provozu -  v prašném prostředí dodporučujeme čištění po 30 000 km)
 
 


nahlédněte přímo k výrobci:


www.knfilters.com

Filtry K&N
 Před více jak 35 lety vduchové filtry K&N byli vyvinuty za účelem zvýšení kvality vzduchového sání pro masivní výkonné terénní vozidla, která závodila každoročně v Mexické poušti Baja. Závod, který se dnes koná pod jménem Rallye Raids je 1600 km dlouhý a velice náročný z hlediska prašnosti a opotřebení motorů automobilů. Tento závod je velice náročným testem na jakýkoliv motor veškerých vozidel, která se tohoto závodu účastní. Každých 100 km musel být vzduchový filtr vyměněn v důsledku prachu, který se usazuje na běžných filtrech a tím se i snižoval výkon motorů.

   V dnešní době více jak 90 % účastníků tohoto závodu používá bezkonkurenčně výkonné vzduchové filtry K&N s vysokou životností a maximální šetrností k motoru automobilu. K&N filtry důkladně pohlcují prach bez toho, aniž by byl tento filtr zanesen a tímto závodní automobil absolvuje celý závod bez výměny vzduchového filtru. Od této doby se K&N filtry vyjímají jako jedny z nejlepších pro terénní i ostatní automobily a to z důvodu historie tohoto závodu, kde prach byl vždy velkým problémem pro motor závodního automobilu. V závodu Rallye Paříž Dakar K&N filtry jsou číslem jedna mezi závodními jezdci od velkého závodního nákladního automobilu přes rallye automobil až po motocykl.
 
 

   Jestliže se zmíníme o jakémkoliv automobilovém, či motocyklovém sportu, K&N filtry jsou používány ve vítězících vozech Formule 1, světové rallye, evropské rallye, britské rallye a světových závodech super tahačů, ve kterých se v roce 1997 umístilo 11 vozů na prvním místě, právě s K&N filtry. V dalších závodech jako závody cestovních vozů, Formule 2, Formule 3000, motocyklové závody a v neposlední řadě závody motokár, jméno K&N vešlo v podvědomí v tomto světě jako symbol a legenda kvality, výkonu a cesty k vítězství.

   K&N v dnešní době nabízí v podstatě na jakýkoliv automobil na světě výměnný vzduchový filtr ve stejném rozměru, jaký používá výrobce, ale se zaručeným navýšením průchodnosti vzduchu až o 40 %. Navíc se K&N filtry vyznačují svojí neuvěřitelnou zárukou v délce životnosti vzduchového filtru a ujetí 1 600 000 km se zaručenou ochranou motoru v závislosti na sání vzduchu.
 

Fakta o K&N filtrech
   Primární funkce vzduchového filtru je poskytnout motoru sání maximálně možně čistého vzduchu. Bez správně vyrobeného vzduchového filtru se velice brzy objeví prach v motoru, který zamezí správné funkci motoru, sníží se tlak oleje ve válcích a na vnitřních stěnách motoru se vytvoří pracho-olejový povlak. V této fázi se projeví celkové opotřebení a snížení výkonu celého motorového agregátu, až s možností zadření a celkového zastavení funkce motoru. V některých případech závodní jezdci nepoužívají žádný vzduchový filtr s názorem, že vzduchový filtr zamezuje přístup vzduchu do motoru a snižuje výkon. To se ale velice brzy projeví na životnosti motoru, což je velice nákladné. K&N vyvrátilo tento názor a naopak bylo prokázáno, že vzduchový filtr může při správných rozměrech a složení výkon motoru zvýšit. Počítačové testy a testy na závodních tratích prokázaly zejména testování na vozech Formule 1 v týmech Williams, Honda, Benetton, Cosworth a Jaguar, že prokazatelně filtry K&N navyšují výkon motoru a strukturují proudění vzduchu ,jelikož filtr je konstruován z bavlny, která se vyznačuje právě vysokou průchodností vzduchu.

   V současné době je K&N výrobcem těchto produktů, které jsou šetrné složením a životností k životnímu prostředí, jsou plně recyklovatelné a výrobním programem pokrývají značnou část světového průmyslu. Značnou část své produkce věnuje K&N motorsportu a souběžně s výměnnými filtry taktéž vyrábí celkové sportovní kity sání vzduchu 57i virtuálně pro každý automobil na evropském trhu. K&N se aktivně a úspěšně účastní jakéhokoliv programu, kde je filtrace vzduchu a prach problém, přes motorové pily, sekačky na trávu, kompresory malých motorů a generátorů. K&N taktéž vyrobilo vzduchový filtr pro vrtulník AH-64 Apache Americké armády, který se podílel na bojových akcích v Perském zálivu, kde byl kladen důraz na životnost, kvalitu, ale minimální nároky na údržbu, což K&N filtr jedinečně splňoval. Toto je důkaz, že K&N je první ve svém oboru a drží vysoký technologický standard v oblasti vzduchových filtrů.

Co je tak jedinečné na filtrech K&N?
   Při důkladné inspekci filtru K&N je na první pohled zřetelná velikost jednotlivých částic ve filtru a průhlednost filtru, což právě zajišťuje vysokou průchodnost vzduchu. Filtr se skládá ze čtyř vrstev, specielním olejem napuštěné bavlny, uchycené v hliníkové mřížce lemované epoxidovým rámem. Právě tento speciální olej zaručuje možnost vysoké průchodnosti vzduchu, ale na druhou stranu zamezí průchodnosti veškerých nečistot, které se zachytí. Bavlna velice dobře vstřebává olej a je velice dobře prodyšná, tudíž veškerý prach je zadržen a v podstatě přilepen na povrchu filtru, ale maximální proudění vzduchu není nijak omezeno.

   Tím, že se filtr pokryje jemnou směsí prachu se prakticky vytvoří další vrstva, která napomáhá filtraci vzduchu. Běžný filtr je v tomto případě zanesen a propustnost vzduchu je minimální, ale jelikož K&N filtr je založen na bázi bavlny a oleje, tak v případě pokrytí filtru jemnou vrstvou prachu se maximalizuje filtrace, ale neomezí se propustnost vzduchu. Na základě těchto faktů je životnost filtrů až desetkrát vyšší než u běžných filtrů. K&N filtr, který není napuštěn olejem a bylo by použito pouze suché bavlny ,nebude efektivní a ztrácí jakoukoliv produktivitu popsanou výše!!!